1px

Jak optymalnie wykorzystać schowki i luki bagażowe w kamperze?

Jak optymalnie wykorzystać schowki i luki bagażowe w kamperze?

Kampery są idealne dla ludzi kochających wolność i podróże. Ludzi, którzy nie muszą z góry zaplanować każdego dnia wakacji i lubią dać się ponosić fantazji, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z wygody. Aby jednak tę wygodę sobie zapewnić nawet podczas najdalszej wyprawy, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Całkiem sporo wyposażenia. Tylko jak je pomieścić na kilku metrach kwadratowych kampera? Trzeba optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń!

Produkowane współcześnie kampery posiadają duże tylne garaże, luki bagażowe i pojemne schowki. Nie oznacza to jednak, że możemy bez ładu i składu wypełniać je bagażami. Nie tylko nie byłoby to optymalne pod względem wykorzystania przestrzeni, ale mogłoby być nawet niebezpieczne, gdyby samochód podskoczył na wybojach i wszystko by się rozsypało. Nie wspominając o tym, że w podróży ogromne znaczenie ma również łatwy dostęp do wszystkich przedmiotów.

Modułowe systemy regałowe

Z pomocą przychodzą nowoczesne regały kamperowe. Najlepsze są te wykonane z profili aluminiowych, jednocześnie lekkich i wytrzymałych. Warto także wybrać takie regały, które montuje się bezinwazyjne, bez użycia wiertarki i wkrętów, i które łatwo modyfikować. Obowiązkowym elementem są także pojemne Euro Boxy, które zatrzaskują się na półkach i dzięki temu są automatycznie zabezpieczane przed wypadnięciem podczas jazdy.

Dorzućmy do tego uchwyty do mocowania ładunku i listwy z suwanymi uchwytami, które bezpiecznie utrzymają np. rękojeści różnych narzędzi czy sprzętów turystycznych i sportowych. W kamperze nie powinno również zabraknąć składanych wieszaków na kable. Właściwe rozmieszczenie tych elementów umożliwi nam optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, dzięki czemu zabierzemy w podróż wszystko, czego potrzebujemy.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl