1px

Bez jakiego wyposażenia nie może się obyć żaden kamper?

Bez jakiego wyposażenia nie może się obyć żaden kamper?

Kamper to dom na kółkach, którym przenosić się można z miejsca na miejsce, wszędzie czując się komfortowo. Pod warunkiem, że odpowiednio go wyposażyliśmy. Przyjrzyjmy się więc sprzętom i akcesoriom, których w kamperze nie powinno zabraknąć.

Po pierwsze, zadbajmy o wygodę. Wyposażmy kampera w wygodne materace oraz wystarczającą ilość poduszek i koców. Zabierzmy też składane krzesła, na których usiądziemy przy naszym pojeździe niczym na przydomowym tarasie.

Po drugie, nawet mały dom na kółkach powinien mieć kuchnię. W kamperze potrzebujemy więc kuchenki oraz kuchennego sprzętu: garnków, patelni, talerzy, sztućców. Dzięki takiemu wyposażeniu możemy w podróży naprawdę dużo zaoszczędzić.

Po trzecie, dom musi być stabilny. Nie zapominajmy więc o zakupieniu podkładów do poziomowania oraz klinów i podpór pod koła. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że nie przyjdzie nam spać na przechylonym łóżku i że kamper nie przesunie się bez naszego udziału.

Regały, uchwyty i wieszaki do kampera

Na listę obowiązkowego wyposażenia kampera należałoby również wpisać takie przedmioty jak przedłużacze, węże do wody, środki czyszczące, latarki, narzędzia… Tylko jak to wszystko pomieścić na kilku metrach kwadratowych samochodu? I to w taki sposób, żeby mieć łatwy dostęp do wszystkich akcesoriów i nie bać się, że podczas jazdy coś spadnie komuś na głowę albo się uszkodzi. Rozwiązaniem są regały kamperowe z zatrzaskiwanymi na półkach Euro Boxami.

Ale nie wszystko musimy chować do pudełek. Wiele przedmiotów – od ubrań po narzędzia – można bezpiecznie powiesić, oczywiście na specjalnych uchwytach i wieszakach przeznaczonych do kamperów. Przydadzą się też organizery umieszczane na drzwiach lub ścianach, idealne na niewielkie, ale często używane rzeczy. To, że nasz dom na kółkach jest mały, nie znaczy, że musi być zagracony.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl